top of page
  • Zdjęcie autoraAnna Jaśkiewicz

Czy każdy może zostać fryzjerem?

Zaktualizowano: 16 mar 2021


Stylizacja włosów - układanie włosów suszarką - salon fryzjerski

Wybierając ścieżkę kariery, zastanawiamy się, który zawód będzie przynosić nam nie tylko największe zarobki, ale również satysfakcję. Chociaż wrodzone predyspozycje są istotne, najważniejsza jest wytrwałość i stałe poszerzanie swoich umiejętności. Są to istotne cechy, jeżeli planujemy rozpocząć prace jako profesjonalny fryzjer. Ale czy każdy się do tego nadaje? Jak wybierać dobre szkolenia fryzjerskie?Jak wygląda praca fryzjera na co dzień?


Po pierwsze należy podkreślić, jak ważna w funkcjonowaniu salonu jest higiena pracy. Aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz klientom należy upewnić się, że stanowisko pracy za każdym razem jest dokładnie wysprzątane. Dlatego po zakończeniu strzeżenia powinniśmy zamieść podłogę z włosów, a narzędzia, których używaliśmy zdezynfekować.


Oczywiście zawód fryzjera to przede wszystkim strzeżenie i stylizowanie włosów klientek i klientów. Dobry fryzjer jest na czasie z najnowszymi trendami, dzięki którym jest w stanie doradzić jakie kolory, cięcia czy upięcia są aktualnie w modzie. Co więcej, uczestnictwo w szkoleniach i kursach, a także czytanie prasy specjalistycznej pozwala mu na poznawanie nowych technik i zdobywanie umiejętności sprawniejszego oraz bardziej precyzyjnego wykonywania zabiegów.


Fryzjer damski, czy męski - każdemu potrzebne są wysokie umiejętności interpersonalne, aby jak najlepiej doprecyzować potrzeby i oczekiwania swoich klientów. A więc w dużej mierze dzień w pracy mija również na rozmowach.Jaki powinien być profesjonalny fryzjer?


Dobry fryzjer musi pamiętać o nieustannym poszerzaniu swoich kompetencji. Innowacje wprowadzane do świata fryzjerstwa mają na celu usprawnianie wykonywania zabiegów oraz polepszenie jakości oferowanych klientom usług. Dlatego niezależnie od okresu doświadczenia zawodowego, warto brać udział w szkoleniach, kursach i seminariach związanych z konkretnymi zagadnieniami ze świata fryzur i doskonalić swoje umiejętności.


Profesjonalny fryzjer jest głodny wiedzy, z uwagą słucha potrzeb swoich klientów i wie, jak zadbać o czystość i sterylność salonu fryzjerskiego.Jak zostać dobrym fryzjerem? - szkolenia fryzjerskie


Jak wspomniano, aby otrzymać miano dobrego fryzjera, potrzeba się stale rozwijać. W tym celu najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnych szkół fryzjerskich, jak np. Jaśkiewicz Academy. Dobre szkolenia fryzjerskie to zarówno kompleksowa wiedza teoretyczna, jak i dużo godzin ćwiczeń praktycznych.


Korzystając z doświadczenia innych profesjonalistów z branży, mamy szansę odkryć nieznane nam do tej pory metody i techniki wykonywania zabiegów czy stylizacji. To także okazja na sprawdzenie swoich umiejętności i poddanie je ocenie specjalisty.


W zależności od potrzeb można wziąć udział w kursie o określonym zakresie np. dotyczącym upięć wieczorowych, bądź zdecydować się na obszerne szkolenie I, II lub III stopnia, które umożliwiają zdobycie dyplomu czeladniczego. Dzięki kolejnym kompetencjom mamy szansę na karierę nie tylko w Polsce, ale również za granicą.Podejście do klienta - ważny aspekt pracy fryzjera


Zadowolenie klienta jest najważniejsze, dlatego przed przystąpieniem do wykonywania zabiegów należy doprecyzować, jakiego efektu oczekuje. Cierpliwa i uprzejma rozmowa to klucz do sukcesu. Należy uszanować wolę klientki lub klienta, ale też nie zapominać o posiadanej wiedzy, jaka wiąże się z zawodem fryzjera. Jeżeli wiemy, że dana stylizacja nie pasuje do pewnego kształtu głowy czy typu urody, nie powinnyśmy zatajać tej informacji. Przecież zależy nam na tym, aby każda osoba po wyjściu z naszego salonu była szczęśliwa i poleciła nas swoim znajomym, a także w przyszłości wróciła na kolejne strzyżenie. Dlatego nie bójmy się być szczerzy, ale pamiętajmy o dobrych manierach i dzielmy się z innymi naszą wiedzą.


A więc czy każdy może zostać fryzjerem? Nie ma lepszego sposobu na sprawdzenie swoich predyspozycji niż praktyka. Dlatego warto skonsultować swoje obawy z doradcą zawodowym lub zapytać o poradę i dobranie szkolenia wybraną akademię fryzjerską. Dobre chęci i pracowitość to już pierwszy krok do sukcesu.


Salon fryzjerski - praca

141 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page